На Градском такмичењу у рецитовању за ученике основних и средњих школа, у организацији Културно просветне заједнице Града, од око 130 учесника жири је одабрао 15 најуспешнијих ученика који ће предстаљати Панчево на Зонској смотри у Ковину.У категорији млађих разреда међу победницима је и ученик 3. разреда Илић Стефан који је рецитовао песму Душана Радовића "Замислите", а у категорији старијих разреда победила је ученица 6. разреда Бојана Ћуић са песмом "Плава звезда" Мирослава Антића. Ученике су припремали учитељица Микица Милошевић и наставник Милорад Вукобратовић.
На општинском турниру у ШАХУ екипа шаховске секције је освојила 2.место , тј. сребрну медаљу Екипу чине ученици: Керекеш Кристофер – 6.разред Младеновић Стефан - 5.разред Нешковић Стефан - 5.разред Ђокић Михајло - 5.разред Керекеш Виктор -4.разред Библиотекар – Зоран Јовановић На литерарно-ликовном конкурсу Народне библиотеке „Стеван Сремац“ у Нишу „Пинокијеве авантуре“ похвалу за литерарни рад освојио је ученик 6. разреда Милош Божић. Библиотекар Гордана Бојић. На општинском такмичењу из ГЕОГРАФИЈЕ 3. место освојила је ученица 7. разреда Марија Кошпић. Наставник Ивана Јевтић На општинском такмичењу у лепом рецитовању пласман за окружно такмичење освојили су ученици: Стефан Илић 3. разред ( учитељица Микица Милошевић) Бојана Ћуић 6. разред ( наставник МИлорад Вукобратовић) Честитамо свим ученицима и наставницима мудром грчком изреком: „Ко хоће да учи, свугде ће наћи школу“. Успех ученика наше школе на такмичењима можете погледати и преузети кликом на линк испод.
5.РАЗРЕД
1. МЕСТО - Александра Малић 2. МЕСТО - Гаић Јована 2. МЕСТО - Родић Јелена 2. МЕСТО - Жежељ Анђела 2. МЕСТО - Мандарић Јованка 7.РАЗРЕД 3. МЕСТО - Свирац Александар 8. РАЗРЕД 3. МЕСТО - Јелача Исидора Ученике су припремиле за такмичење наставнице биологије: Љиљана Вујановић и Десанка Павловић ПОХВАЛА НАД ПОХВАЛАМА
"Романтично неромантична песма" - МАЈДА АМБРУШ, 6.разред ПОХВАЛА "Љубав" - Хелена Малић, 2.разред ПЕСНИЦИ ЧИЈЕ СУ ПЕСМЕ УШЛЕ У ЗБОРНИК: Мајда Амбруш, 6. разред Хелена Малић, 2. разред Ања Станковић, 2. разред Ања Хасановић, 6. разред Маријана Гаврановић, 6. разред Ивана Богдановски, 6. разред Литерарне секције водиле: учитељица Наташа Целески и библиотекар Гордана Бојић Распоред секција и допунске наставе можете погледати и преузети кликом на линк испод.
ОШ "СВЕТИ САВА" ПАНЧЕВО НА МЕЂУНАРОДНОМ САЈМУ ОБРАЗОВАЊА У НОВОМ САДУ - БИЛИНГВАЛНА НАСТАВА16/3/2014 Сајам образовања у Новом Саду је прилика да наставници и васпитачи прикажу иновације и примере добре праксе у образовању. Тако је ове године тим наставника из Основне школе „Свети Сава“, учитељица Бранислава Бугаринов, наставница информатике Марија Пољак и директор школе мр Татјана Божић, представио како се применом дигиталних медија, информационо-комуникационих алата (ИКТ) и активних метода учења може унапредити настава и учење претворити у задовољство како за наставника тако и ученика. Иначе, одељење првог разреда које води учитељица Бранислава је од септембра у пројекту Покрајинског секретаријата за образовање „Билингвална настава у основним школама Војводине“. За малене ђаке она свакодневно припрема наставни материјал и задатке на српском и енглеском језику за предмете из области природних наука. С тога, рачунар, интернет и интерактивна табла су средства која помажу да се настава лакше планира и реализује и да ученици лако савладају градиво. Ученици брзо прихватају новине, сам рад на интерактивној табли, било да пишу прстом или оловком, је за њих занимљив и нов, радо се јављају и учествују у раду. Мноштво интерактивних игара и сајтова које размењују и нуде колеге на својим форумума и блоговима је права ризница која нуди не само помоћ већ и даје могућност за размену идеја и креирање нових садржаја. Школа „Свети Сава“ поседује две интерактивне табле, дигитални и информатички кабинет, као и мултимедијалну учионицу. За наставнике се редовно организују семинари и стручни скупови у циљу подизања квалитета наставе. Резултате са општинских такмичења можете погледати и преузети кликом на линк испод.
Међународни дан жена или, колоквијално, Осми март, дан је посвећен женама и слави се сваке године 8. марта. Овај дан је настао као дан борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца. Швајцарска је последња земља у Европи која је увелаправо гласа женама (1972).Многе жене, као на пример суфражеткиње, заступале су идеју већих женских права. Ипак, први национални Дан жена обележен је 28. фебруара 1909. у Сједињеним Америчким Државама након декларације коју је издала Социјалистичка партија Америке. Августа исте године организована је Међународна конференција жена социјалистичке Друге интернационале. Инспирисана америчким делањем поводом овог питања, Немица Луиз Циц предложила организовање Међународног дана жене.Како она није била у стању да своје идеје спроведе у дело, иницијативу за тај празник преузела је немачка феминисткиња и комунисткињаКлара Цеткин (1857—1933). Цеткинова се борила за права жена од 1889, а предлог је јавно изнела тог августа у народној кући, данас познатој као Унгдомсхусет. Прво обележавање дана било је 18. марта 1911. у Аустрији, Немачкој, Швајцарској и Данској, док су га обележиле многе демонстрације уз феминисткиње широм Европе. Овај празник је прихваћен у свим социјалистичким земљама након што је Александра Колонтај убедила Лењина да овај празник прихвати као државни. Ту праксу је преузела и послератна СССР и њене савезнице (укључујући и СФРЈ).Као међународни дан жена, осми март (по први пут тачно одређени датум), прихваћен је 1917. године. Уједињене нације су од 1975. године, коју су прогласиле за Међународну годину жена и службено почеле обележавати Међународни дан жена. У међувремену су уведене институције као што су трудничко боловање, ограничење рада жена у трећој (ноћној) смени, иста плата за исти рад, право гласа и многе друге. Обично се прославља даривањем жена цвећем.Почеци прослављања овог дана имали су јасну политичку боју, што сведочи и приложена разгледница која се продавала у СССР. Тако на њему пише: Осми март је дан побуне радних жена против кухињске робије. Реци НЕ угњетавању и празнини духа рада у домаћинству.Ипак, мотиви су касније измењени, па су за наредне године коришћене слике мимозе, совјетске женске биљке. Уз то је у свим државама нестала политичка нота, те Дан жена више није искључиво празник за комунисте.
|
Уџбеници за школску
|